Az elmúlt hét évben az Apple TV-t sokan amolyan "hobbiprojektnek" gondolták, a techválallat azonban mostanában nagyon komoly okosotthon-vezérlővé kezdte el felépíteni termékét.
Cupertinónak van egy terve. Ebben a tervben nagy szerepet játszik az Apple TV, amelyből 2013-ban 20 millió darabot adtak el, egymilliárd dollár értékben.
A múlt hónapban az iOS 8-as rendszerfrissítéssel csendesen hozzákapcsolták HomeKit keretrendszerüket, melyek célja az okosotthonok smart eszközeinek összekapcsolása.
Jarvis, kapcsold ki a kávéfőzőt
Az okosotthonok koncepciója régen velünk van már - számos cég törekszik arra, hogy az automatizálást az otthoni élet részévé tegye. Magától nyíló garázsajtó, kulcs nélkül zárható ajtók, okos villanykapcsolók és a többi. Az elterjedést sok minden gátolja még ma is, a költségektől a kompatibilitásig.
Az Apple azzal, hogy az iOS 8-hoz kapcsolta ezt a rendszert, valószínűleg arra gyúr, hogy meglovagolja a piaci rést, és elsősorban az iPhone eszközökkel egy olyan vezérlőt adjon a felhasználók kezébe, amely segítségével egész otthononukat vezérelhetjük majd. Ha úgy tetszik, univerzális távirányítót, amely úgy irányítja a lakást, ahogyan korábbi kistestvérei a TV-ket. Segíti őket, hogy számos okoseszköz-gyártó is felsorakozott már melléjük, nyilván busás profit reményében.
Kicsit még buta, de jövőre megoldják
Az otthoni eszközök természetesen távolról is vezérelhetőek ezzel a megoldással úgy, hogy az iPhone-ról küldött parancs az iCloudon keresztül érkezik meg az Apple TV-hez, innen pedig az otthoni hálózatba.
Egyelőre azért még várnunk kell arra, hogy ezt a gyakorlatban is kipróbáljuk, hiszen a piacon jelenleg egyáltalán nincsenek HomeKit-kompatibilis eszközök. A jövő évben azonban a számtalan partnerségnek köszönhetően rengeteg ilyen okoseszköz érkezik majd. Nem is akkor gond, hogy még van idejük finomítani a rendszeren, ugyanis belsős források szerint bár az Apple TV bekapcsolása jelentősen javított a HomeKit hatékonyságát, gyorsaságán, az még közel sem száz százalékig megbízható.